19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Wuhan

Antalya Kulüplerinden Yeni Malatyaspor’a Destek

Çin’in Wuhan kentinden dünyaya yayılan corona virüsü 11 Mart tarihinde Türkiye’de de görülmeye başlanmıştı. Dünyada 220 ülkenin mücadele ettiği covid 19 ile ilgili alınan ilk önlem lig maçlarının ertelenmesiydi. Türkiye’de 19 Mart tarihinde ertelenen lig maçlarının 12 Haziran’da başlayacağı TFF tarafından açıklandı.

12 Haziran’da başlayacak olan lig maçları için hazırlıkları başlayan futbol kulüpleri de hazırlıklara başladı. Antrenmanlara başlamadan önce covid 19 testi yapıldı ve test sonuçlarının belli olması acı bir tablo ortaya çıkardı. Fenerbahçe ve Beşiktaş da dahil olduğu birçok Süper Lig ve 1. Lig kulüplerinde pozitif vakalar çıktı. Corona virüs vakasının tespit edildiği en son kulüp Süper Lig ekibi Yeni Malatyaspor oldu. Yeni Malatyaspor’da bir futbolcu ve bir kulüp çalışanının covid 19 testi pozitif çıktı ve tedavilerine başlandı.

Geçmiş Olsun Mesajı

Antalyaspor ve Aytemiz Alanyaspor Yeni Malatyaspor’a yaşanan bu sağlık sorunu ile ilgili geçmiş olsun dileklerinde bulundu. İki Antalya kulübü de sosyal medya hesabı ile internet sitelerinden yayınladıkları geçmiş olsun mesajında corona virüsüne yakalanan kişilerin sağlığına kavuşmalarını dilediler.