12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Wuhan

Antalya Turizminde Covid 19 Önlemi

2019 yılı sonunda Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa zamanda dünyaya yayılan covid 19 11 Mart tarihinden itibaren Türkiye’de görülmeye başlamıştı. 11 Mart tarihinden önce de başlayan ve sonrasında da devam eden özellikle Antalya’da olan spor turnuvaları ve spor oyunları iptal edildi. Yılın her mevsiminde Antalya’da farklı spor dallarının spor turnuvaları yapılmakta bunun dışında birçok spor kulübü kamp yeri olarak Antalya otellerini tercih ediyordu.

İptal edilen ya da ertelenen spor oyunları ve spor turnuvalarından Antalya’daki oteller ile turizmciler olumsuz olarak etkilendi.

Açık Büfe Tarih Oluyor

Nisan ayında başlaması planlanan turizm sezonunun da corona virüsü sebebiyle başlamaması da Antalya’daki otellerin boş kalmasına neden oldu. Turizm sezonunun başlamamasıyla beraber yazın da covid 19 önlemlerinin sürecek olması yaz döneminde de Antalya’da turizmin olmayacağını gösteriyor. Corona virüsü sebebiyle açık büfenin kalkacağı ve kalabalık tatillerin tehlikeli olduğu düşünülünce tatil köyleri ve beş yıldızlı otellerin yoğun olduğu Antalya’da yaz dönemi her şekilde zorlu geçecek gibi görünüyor.

Küresel salgın olan covid 19 tüm dünya turizmini olumsuz yönde etkiliyor.