12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
2020 yılı

Online Satranç Turnuvası

Corona virüsünün 2020 yılı başında hayatımıza girmesiyle hayatın birçok alanı online platformlara kaymaya başladı. Toplantılar, eğitimler, antrenmanlar başta olmak üzere her faaliyet online alanda yapılıyor konuma geldi. Muratpaşa Belediyesi de buradan yola çıkarak online satranç turnuvası düzenlemeye karar verdi.

Muratpaşa Belediyesi ile Türkiye Satranç Federasyonu ve Antalya Satranç İl Temsilciliği’nin organize ettiği bu turnuva Ramazan Bayramı’nda gerçekleşecek. Corona virüsü tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağının olduğu Ramazan Bayramı’nda satranç severler turnuvaya evden katılabilecekler.

3 Bin TL Para Ödülü

Online satranç turnuvası Ramazan Bayramının ilk günü olan 24 Mayıs’ta (bugün) saat 16:00’da başlayacak olan turnuva 3 kategoride düzenlenecek. 26 Mayıs Pazartesi günü bitecek olan turnuvada kategoriler 10 yaş altı, 11-16 yaş ve açık yaş kategorisi olarak düzenlendi. Turnuva online satranç platformu olan chess.com üzerinden oynanacak. Chess.com programının özelliği hile yapmayı engelleyen bir yazılıma sahip olmasıdır. Turnuvaya katılmak isteyenlerin Türkiye Satranç Federasyonu’nun lisansına sahip olması gerekiyor. Chess.com programına üye olduktan sonra antalya.tsf.org.tr sitesinden online satranç turnuvası için kayıt yapılabilecek. Online satranç turnuvasının 3 bin TL para ödülü de bulunuyor.