12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
pandemi

Kepez Belediyesi’nin Bayram Coşkusu

Türkiye’nin ve dünyanın pandemi ile mücadelesi devam ediyor. Corona virüsü sebebiyle dünyada her gün binlerce kişi hayatını kaybediyor. Virüsün aşısının ve ilacının bulunamaması durdurulamayan bir hızla yayılmasının en büyük sebebi oldu. Türkiye’de corona virüsünün yayılmasının bir nebze de olsa durdurulamaması için önlemler alınıyor. Bu için önlemlerden biri de hafta sonu ve milli bayram tatillerinde uygulanan sokağa çıkma yasağıydı.

23 Nisan ve 19 Mayıs gibi milli bayramlarımızı sokağa çıkma yasağı sebebiyle sınırlı kutlamalarla kutlanmıştı. Dini bayramımız olan ve 24-25-26 Mayıs tarihinde olan Ramazan Bayramımızı da sokağa çıkma yasağı ile kutlayacağız. Covid 19’dan korunmak için buruk kutlayacağımız Ramazan Bayramı’nı Antalya Kepez Belediyesi balkonlarda kutlamaya hazırlanıyor.

Bayram Şöleni Hazırlığı

Kepez Belediyesi bayram coşkusunu canlı tutmak için Bayram Şöleni yapmaya hazırlanıyor. 24 Mayıs ve 25 Mayıs günlerine denk gelen Ramazan Bayramı’nın 1. Ve 2. Günü Belediyenin korteji Kepez sokaklarında gezecek. Kortejde Kepez Belediyesi’nin kültür tırı ve nostaljik araçlar olacak. Kepez Belediyesi’nin orkestrası da çaldığı şarkılarla korteje eşlik edecek. Kepez Belediyesi herkesi balkonlara bayram coşkusunu ve korteji izlemeye davet ediyor.