19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
corona virüsü

Tamer Tuna’dan Corona Virüsü Açıklaması

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü her gün yüzlerce can almaya devam ediyor. Çin’de hastalığa yakalanma ve ölümlerin sayısı düşmeye başlasa da Amerika’da ve Avrupa’da corona virüsünün yayılmasına dur denilemiyor. Avrupa’nın her ülkesinde görüşmeye başlayan ve can alan corona virüsünün İtalya ve İspanya’da her gün yüzlerce kişinin ölümüne sebep olmasıyla tedirginlik her saat artıyor. Amerika, Avustralya ve Kanada’da da görülen ve ölümlere yol açan virüs Dünya Sağlık Örgütü tarafından da pandemi yani küresel salgın hastalık olarak ilan edildi.

11 Mart’ta ülkemizde ilk vakanın görüldüğü corona virüsü Türkiye’de de hızla yayılıyor. Corona virüsünün yayılmasının engellenmesi için ülkemizde alınan önlemlere herkesin uyması isteniyor. Antalyaspor teknik direktörü Tamer Tuna da alınan önlemlerden bir tanesi olan maçların seyircisiz oynamasına dikkat çekerek taraftarları maçlarda hissetmemenin kötü bir duygu olduğunu ve futbolu çekici yapanın taraftar olduğunu söyledi.

‘’Charles Karantinaya Alındı’’

Tamer Tuna ülke olarak farklı bir dönemden geçtiğimizi söyleyerek corona önlemleri ile ilgili olarak her karar uyacaklarını söyledi. Antalyasporlu Charles’ın tedavi amaçlı 2 gün Brezilya’ya gittiğini ama bu yolculuğun Fransa üzerinden oldupu için karantinaya alındığını ve şu anda Türkiye’ye dönemediğini söyledi Tamer Tuna bu durumun Charles’a özel olmadığını ve corona virüsünün yayılmasının önlenmesi için yapıldığını ifade etti.