19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Antalya

Türkiye Kupası Final Takımı Kim Olacak?

Ziraat Türkiye Kupası iki Antalya takımını karşı karşıya getiren bir maç oldu ve bu maçta Aytemiz Alanyaspor ile Antalyaspor karşılaştı. İlk maç 4 Mart’ta Antalyaspor Stadyumunda oynandı ve bu maçtan Antalyaspor 1-0 yenilgi ile ayrıldı. Yarı finalin ikinci maçı 22 Nisan tarihinde Aytemiz Alanyaspor’un Stadında oynanacaktı. Corona virüsü sebebiyle spor karşılaşmaları ve maçların ertelenmesi ile yarı finalin ikinci maçı oynanamadı.

Lig maçları da covid 19 sebebiyle ertelendiği için Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçlarının da ne zaman oynanacağı bilinemiyor. Haziran ayında lig maçlarının başlaması planlanırken corona virüsünün gelişimine ve yayılımının durumuna göre kupa maç takvimi de belirlenecekti.

Finalist Antalya Takımı

Türkiye Kupasının diğer iki takımı da Trabzonspor ve Fenerbahçe idi. 3 Mart’ta Trabzon’da oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçını 2-1 Trabzonspor kazanmıştı. 21 Nisan’da oynanacak yarı finalin ikinci maçı da Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadyumunda oynanacaktı ve bu maç da covid 19 nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi. Her ihtimalde de Fenerbahçe-Trabzonspor maçının finalistinin karşısındaki Ziraat Türkiye Kupası final maçında bir Antalya takımı olacak.