12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Aytemiz Alanyaspor

Antalya’nın Ziraat Türkiye Kupası Temsilcileri

Antalya’nın Ziraat Türkiye Kupasındaki iki temsilcisi Aytemiz Alanyaspor ve Antalyaspor yarı finale çıktı. Aytemiz Alanyaspor’un Ziraat Türkiye Kupasındaki rakibi Galatasaraydı. Galatasaray hem güçlü bir takımdı hem de geçen sezon ziraat Türkiye Kupasının sahibi olan bir takımdı. Aytemiz Alanyaspor’un Galatasaray ile çeyrek final ilk maçı Antalya temsilcisinin 2-0 galibiyeti ile bitmişti. 12 Şubat Çarşamba günü oynanan ikinci maçı Galatasaray kendi sahasında 3-1 kazandı. Aytemiz Alanyaspor’un ilk maçtaki 3-1 galibiyetinin avantajı Aytemiz Alanyaspor’a yarı finale çıkma şansını verdi.

Ziraat Türkiye Kupasındaki yarı finale yükselme başarısının yanında Aytemiz Alanyaspor’un Süper Lig maçlarında da başarılı bir performansı bulunuyor. Süper ligde 4. Sırada bulunan Antalya temsilcisi şampiyonluk yarışında da iddiasını sürdürüyor.

Antalyaspor’un Rakibi Aytemiz Alanyaspor

Antalya’nın Ziraat Türkiye Kupasındaki diğer temsilcisi Antalyaspor da Sivasspor’u eleyerek yarı finale yükseldi. Sivasspor ile oynadığı çeyrek final ilk maçında 0-0 berabere kalan Antalyaspor 13 Şubat Perşembe günü Sivas’ta oynanan ikinci maçta da 1-1 berabere kaldı. Deplasmanda oynadığı maçta 1-1 berabere kalmanın ve ilk maçtaki 0-0 beraberliğin avantajı ile Antalyaspor yarı finale kalan takım oldu. Antalyaspor’un Süper Ligin lideri olan Sivasspor’u Ziraat Türkiye Kupasından elemesi Antalyaspor taraftarlarında sevinç yarattı.

Ziraat Türkiye Kupasının yarı final maçı heyecanı yüksek maçlar olacak. Çünkü Antalya’nın iki temsilcisi olan Aytemiz Alanyaspor ile Antalyaspor Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçında birbirlerine rakip oldular ve yarı final maçı bu iki Antalya takımı arasında olacak.