19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
corona virüsü

Yardımsever Antalyaspor Taraftarları

Türkiye’de 11 Mart tarihi itibariyle görülmeye başlayan corona virüsü bu tarihten sonra hızla yayılmaya başladı. Küresel bir salgın olan covid-19 virüsü sadece Türkiye’de değil tüm dünyada durdurulamayan bir hızla yayılmaya devam ediyor ve her gün yüzlerce kişinin ölümüne yol açıyor. Ülkemizde corona virüsünün yayılmasının önlenmesi için alınan ilk önlemlerden biri de 65 yaş üzeri kişilerin sokağa çıkmasını engellemek için 65 yaş üzeri vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirildi.

Antalyaspor Taraftar Grubu olan 07 Gençlik de Antalya’da yaşayan ve 65 yaş üstü olan kişilerin ihtiyaçlarının karşılanması konusunda bir girişim başlattı. Antalyaspor Valiliği ile Vefa Sosyal Destek Grubunun beraber yürüttüğü yardım kampanyasına Antalyaspor taraftarları da eşlik ediyor.

Bere ve Atkı ile Yardım Dağıttılar

Antalyaspor taraftarları takımlarının atkı, bere ve şapkaları ile katıldıkları yardım kampanyasında toplanan yardım paketlerini dar gelirli ailelere dağıttılar. Yardıma muhtaç kişilere dağıtılan bu yardım paketlerinin yanında kırmızı-beyaz takım taraftarları 65 yaş üstü Antalyalılara da yardım paketleri götürdüler ve ihtiyaçlarını karşıladılar.

Antalyaspor taraftarları corona virüs salgınının başladığı ilk günlerde de Antalya’nın hareketli caddelerini ve meydanlarını dezenfekte etmişlerdi.