28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Tour of Antalya’nın İlk Etabı Tamamlandı

Tour of Antalya’da ilk etap tamamlandı. Antalya – Antalya olarak adlandırılan etapta 3 saat 22 dakika 45 saniyelik derece ile Israel Start-UpNation Takımı’ndan MihkelRaim birinci oldu.

Tour of Antalya, 23 farklı ülkeden 29 takım ve 173 bisikletçinin katılımı ile Antalya’da ilk etabını tamamladı. Yarışma, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı ve Tour of Antalya’nın ana sponsoru olan Akra Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut’un başlangıç bayrağını sallaması ile başladı. İlk etap, Antalya Kaleiçi bölgesinden başladı ve 149.2 kilometrelik mesafede yarışmacılar kıyasıya mücadele etti. Antalya – Antalya olarak isimli ilk etap 3 saat 22 dakika ve 45 saniye ile Israel Start-UpNation Takımı’ndan MihkelRaim’in galibiyeti ile sonuçlandı.

İlk Etapta Kaza Gerçekleşti

Bisikletçilerin kazanmak için kıyasıya pedal çevirdiği ilk etabın son 30 kilometresinde pedalların çakışması sonucu kaza meydana geldi. Gerçekleşen kazada kimse ciddi bir yaralanma yaşamazken düşen bisikletçiler kalkarak yarışmaya devam ettiler. 173 sporcunun yer aldığı etapta Termessos kavşağında yarışmacılar arasındaki fark 1 dakikadan daha azdı. Bazı sporcular rampa inişinde 90 kilometre hıza ulaştı. Etap ikincisi Adria Mobil Takımı’ndan MarkoKump olurken üçüncü de SportVlaanderenBaloise Takımı’ndan Kenneth Van Rooy oldu.

Vali Karaloğlu Tüm Sporculara Başarılar Diledi

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Ülkemizin dünyaya açılan penceresi olarak ünlenen kentimiz bu organizasyonla marka değerine güç katmıştır. Her yıl daha da artan katılım sayısı bu sene adeta tavan yapmış 23 ülkeden 173 bisikletçi organizasyona adeta koşarak gelmişlerdir. Tüm sporculara başarılar” dilerim.” açıklamalarında bulundu.

2020’de Katılım Yüksek

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek “Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkesi kutluyoruz. Tour of Antalya’ya katılım bu yıl da yüksekti. Kentimiz Avrupa ve dünyanın her tarafında bilinir ve tanınır hale geldi.” şeklinde konuştu.