12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Tour of Antalya

Tour of Antalya Start Verdi

Tour of Antalya Start Verdi

173 bisikletçinin farklı etaplarda yarışacağı Tour of Antalya 20 Şubat Perşembe gün (dün) başladı. 20 Şubat ile 23 Şubat tarihleri arasında 23 ülkenin bisikletçilerinin yarışacağı Tour of Antalya’nın açılışı Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya Büyükşehir Belediye başkanı Muhittin Böcek ile Turun Ana sponsoru Anka Hotels’in Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut’un başlangıç sembolü olan damalı bayrağı sallamaları ile başladı. Yarışın başlangıç etabı Antalya Kaleiçi’nden başladı ve yarışçılar dışında bisiklet severler de bu güzel organizasyonun start verilmesinde hazır bulundular.

Yarılın ilk gün etabı olan Antalya-Antalya etabını Israel Start-Up Nation takımı sporcusu Mihkel Raim kazandı. Mihkel Raim 149.2 kilometre olan etabı 3 saat 22 dakika 45 saniyede tamamlayarak birinci oldu.

‘’Kadın Varsa Hayat Var’’

Geçen sene yine Antalya’da düzenlenen Tour of Antalya’dan farklı olarak bu seneki Tour of Antalya’da kategori 2,1’e yükseldi. Tour of Antalya’nın bu seneki teması ‘’Antalya’nın Doğal Güzellikleri’’ oldu. Tour of Antalya’nın teması dışında bu sene anlamlı bir de misyonu bulunuyor. Tour of Antalya’nın bu seneki yarışlardaki sloganı kadına şiddet konusunda farkındalık yaratmak amacıyla ‘’Kadın Varsa Hayat Var’’ oldu. Yarışa katılan bisikletçiler bu slogan ile yarışacaklar.