30 Kasım 2023 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalyaspor İyilik İçin Koşuyor !

Bu sene Antalya’da 15. si gerçekleştirilecek olan RunAtolia Maratonu çerçevesinde oluşturulan İyilik ve Yardımseverlik Koşusu’na Antalyaspor da katılıyor. Futbol haricinde 11 branşta daha Türk sporuna eşsiz katkılar sunan ve sosyal sorumluluk projelerine dahil olmaya çalışan Kırmızı-Beyazlı kulüp, bu sefer Türk Eğitim Vakfı (TEV) Antalya Şubesi için çabalayacak.

Bu yıl 15. si düzenlenecek olan RunAtolia Maratonu kapsamında oluşturulan Yardımseverlik Maratonu’na Antalyaspor da katılıyor. Futbol ile birlikte toplamda 12 ayrı branşta Türk sporunu destekleyen Antalyaspor, şimdi de Türk Eğitim Vakfı Antalya Şubesi için koşacak.

1 Mart Pazar günü Antalya’da düzenlenecek olan RunAtolia Maratonu’nda Yardımseverlik Koşusu’na dahil olacak olan Antyalyaspor, böylelikle eğitime katkı koyacak. Antalyaspor takımının dahil olacağı koşunda “Eğitimli Kızlar Umutlu Yarınlar” projesi de desteklenecek.

Türk Eğitim Vakfı (TEV) Antalya Şubesi tarafından oluşturulan ‘Eğitimli Kızlar Umutlu Yarınlar’ projesine destek sunacak Antalyaspor koşu takımına yöneticiler, teknik kadro, futbolcular, kulüp personeli ve taraftarlar da istedikleri zaman dahil olabilecekler.

El Birliği İle Yardım Edilecek

1 Mart Pazar günü Antalya’daki Cam Piramit’in önünde başlayacak olan yarışa Antalyaspor formaları ile katılım gerçekleştirilecek. Ayrıca koşu takımında bulunanlar, sosyal medya hesaplarından TEV’in projesini paylaşarak maddi katkı için çağrı yapacak.

Antalyaspor koşu takımına dahil olmak ve bu sosyal sorumluluk projesinde yer almak isteyenler ‘https://ipk.adimadim.org’ internet sitesine üye olarak takıma katılabilecekler.

Antalyaspor koşucularının vasıtasıyla yapılacak bağışlar hem Antalyaspor adın kız öğrencilerin eğitimi hem de öğrenimleri için Türk Eğitim Vakfı’na (TEV) bağışlanacak.

Bu arada Antalyaspor, katılım ve destek için kişilerin ne yapabileceğini kulübün resmi sitesinden açıkladı. Bilgileri edinmek isteyenler Antalyaspor.com.tr ya da Antalyaspor’un sosyal medya hesapları üzerinden tüm detaylara erişebilecek ve koşu takvimini öğrenebilecekleri.

Türkiye’de sporun ve sporcunun yanında olmaya çalışan Antalyaspor’un bu proje ile sosyal sorumluluk yaratması ve diğer takımları da projelere yönlendirmesi bekleniyor. Bilindiği üzere Antalyaspor 12 ayrı branşta sosyal sorumluluk projelerini de büyük bir titizlik ve ciddiyetle devam ettirmekte.