28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Tour Of Antalya

Tour of Antalya Başlıyor

Antalya’da 20 Şubat-23 Şubat tarihlerinde Tour of Antalya bisiklet yarışları yapılacak. Tour of Antalya’ya 23 ülke ve 174 bisikletçi katılım sağlayacak. Tour Of Antalya’da bisiklet yarışları 2.1 kategorisince olacak ve yarışlara World Tur takımı katılacak. Yarışlara World Tur takımının katılması ilk kez gerçekleşen bir olay ve bu Tour of Antalya’nın önemini bir kat daha arttırıyor.

Tour of Antalya’nın bu yıl üçüncüsü düzenleniyor ve bu organizasyon Antalya Valiliği öncülüğü ile Argeus Travel ve Yedi İklim tarafından düzenleniyor. Organizasyonun ana sponsoru da Akra Hotels oldu ve Tour of Antalya’nın bu seneki yarışlarının teması da ‘’ Antalya’nın Doğal Güzellikleri’’ oldu.

Tour Of Antalya’da Kategori Yükseldi

Tour of Antalya’nın tanıtımında konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu Antalya’nın tanıtımı ve gelişimi için Tour of Antalya’nın önemini vurgulayarak geçen sene bisiklet yarışlarının 2.2 kategori iken bu sene kategorinin yükselip 2.1 olduğunu bunun Antalya’nın başarısı olduğunu söyledi Münir Karaloğlu bisiklet yarışlarının rotası hakkında da açıklamalarda bulundu. Yarışlarda ilk tur Kaleiçi Liman alanından başlayacak ve Cumhuriyet Meydanı bitiş yeri olacak. Bu turda dereceye girenlere Cumhuriyet Meydanı’nda ödülleri verilecek. İkinci tur Kemer’den başlayacak ve yine Cumhuriyet Meydanı’nda son bulacak. Üçüncü günün rotası ise Aspendos Antik Kentinden başlayarak başka bir antik kentte bitecek. Termessos Antik kenti üçüncü günün rotasının bitiş yeri olacak. Yarışların son gündeki rota ise yine bir antik kentten Side’den başlayacak Akra Hotel’in yanında İnönü Parkında bitiş yeri olacak. İnönü Parkı, Tour of Antalya’nın ödül töreninin de yapılacağı yer olacaktır.