30 Kasım 2023 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Alanya

En Güçlü Adamlar Alanya’da

Antalya’nın Alanya ilçesi dünyanın en güçlü adamlarını ağırlayacak. Alanya, dünyanın en güçlü adamlarının yarıştığı MLO Strongman Şampiyonlar Ligi Dünya Serisi’nin Türkiye ayağının yapılacağı ilçe olacak. MLO Strongman Şampiyonlar Ligi Dünya Serisi’nde yıl boyunca dünyanın 13 ülkesinde 16 yarış kategorisi halinde yapılıyor. Dünyanın farklı ülkelerinden güçlü sporcuların bu yarışmanın Türkiye serisi 25 Nisan ve 26 Nisan tarihinde Alanya’da yapılacak. Antalya ve Alanyalı sporseverlerin merakla beklediği bu organizasyon sporcuların güçlerini gösterdikleri platform olduğu için de merakla bekleniyor.

Türkiye’yi ve Alanya’yı Tanıtacağız

MLO Strongman Şampiyonlar Ligi Türkiye Direktörü Şükrü Cimrin Alanya’da düzenlenen yarışlar ile ilgili yaptığı açıklamada bu yarışların TV’den de yayınlandığını dünyada birçok ülkede merakla izlendiğini söyledi. Geçen yıl da 19 Nisan ve 20 Nisan tarihleri arasında yine Alanya’da düzenlenen yarışmanın başarılı geçtiğini ve yaptıkları organizasyonun kusursuz geçmesi için ellerinden geleni yaptıklarını ve başarılı olduklarını söyledi. Bu sene de Nisan ayında güzel bir organizasyon ile yarışmanın güzel geçeceğini düşündüklerini açıkladı.

Şükrü Cimrin yarışların güçlü insanların fiziksel güçlerinin sınırlarının zorlandığı süreçleri içerdiğini söyleyerek yarışlarda tırları ve ağır araçları çekerek, 150-200 kg civarı ağırlıkları kaldırarak farklı kategorilerin olduğunu anlattı. Türkiye Direktörü son olarak bu yarışların Alanya’nın ve Türkiye’nin dünyaya tanıtımı için çok önemli olduğunu dünyanın farklı ülkelerinde bu yarışları TV’den izleyen kişilerin Alanya ve Türkiye’yi tanıyacaklarını ifade etti.