19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Süper Lig

Süper Lig’de Antalya Başarısı

 

Antalya’nın Süper Lig temsilcisi iki takımı Aytemiz Alanyaspor ile Antalyaspor Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçında mücadele ediyorlar. Yarı final ilk maçı 4 Mart tarihinde Antalyaspor Stadında oynandı. Antalyaspor’un 1-0 kaybettiği bu maç ile Aytemiz Alanyaspor avantaj elde etti. Pandemi sürecinden sonra başlayan lig maçlarına yenilgi ile başlayan Aytemiz Alanyaspor yarı final maçı ile moral bulmayı hedefliyor.

Corona virüsü sebebiyle nisan ayında oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası maçları da lig maçları gibi ertelendi. Lig maçlarının 12 Haziran’da başlamasıyla yarı final maçı da 18 Haziran tarihinde oynanacak. Bahçeşehir Okulları Stadyumunda oynanacak olan maça Aytemiz Alanyaspor ilk maçındaki galibiyetinin avantajı ile çıkacak. 18 Haziran’daki maç sonucu kupa finalisti takım belli olacak ve her ihtimalde Ziraat Türkiye Kupası finalinde Antalya takımı olacak.

Fenerbahçe-Trabzonspor Maçı 16 Haziran’da

Final maçında Antalya takımının rakibini belirleyecek olan maç da 16 Haziran Salı günü oynanacak. Fenerbahçe-Trabzonspor maçının sonucunda Ziraat Türkiye Kupasının final takımı belli olacak. İlk maçta Trabzonspor Fenerbahçe’yi yenmişti ve avantajı olarak 2. Maça çıkacak.