28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
küresel salgın

Başpehlivan Antrenmanlara Başladı

Türkiye’de ve dünyada küresel salgın covid 19 her dalda sporu olumsuz etkiledi. Her spor dalı ile uğraşan sporcular pandemi sürecinde antrenman yapma konusunda zorluk yaşadılar. Bu zorlu yaşayanlardan biri de Kırkpınar Başpehlivanı Orhan Okulu idi. Mart-Nisan ve mayıs aylarında yağlı güreş antrenmanı yapamayan Orhan Okulu haziran ayı ile beraber yağlı güreş antrenmanlara başladı.

Mart, nisan ve mayıs aylarında evde ve doğada güreş antrenmanı yaptığını anlatan başpehlivan bu antrenmanarın yetersiz olduğunu belirtti. Temas olmadan antrenman yapmaya özen gösterdiğini ama güreş gibi yakın temas olan bir sporda bunun mümkü olmadığını söyledi.

‘’Yağlı Antrenmanlara Başladık’’

Orhan Okulu haziran ayı itibariyle yağlı antrenmanlara başladıklarını söyleyerek Kırkpınar Güreşleri’ne hazırlandığını da ifade etti. Kırkpınar Güreşleri’nin bu yıl yapılması ya da pandemi nedeniyle ertelenmesi/iptal olması konusunun henüz netleşmediğini de belirten Orhan Okulu 3 Temmuz’da bu konu ile ilgili federasyonun açıklama yapacağını söyledi. Başpehlivan sağlığın öncelikli olduğunu ama corona virüsü önlemleri alınarak Kırkpınar Güreşleri’nin yapılmasını umut ettiğini sözlerine ekledi.