30 Kasım 2023 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Ziraat Türkiye Kupası

Türkiye Kupası Yarı Final Maçı Ne Zaman?

 

Süper ligdeki iki Antalya temsilcisinin karşılaşacağı Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçının ilki 4 Mart günü Antalya’da oynanmıştı. Fraport TAV Antalyaspor ile Aytemiz Alanyaspor arasında oynanan yarı finalin ilk maçı 04 Mart günü Antalya’da oynanmıştı. Aytemiz Alanyaspor’un 1-0 kazandığı yarı finalin ikinci maçı ise 22 Nisan’da Aytemiz Alanyaspor’un sahasında oynanacaktı.

Covid 19 salgını sebebiyle lig maçları ertelenince iki Antalya takımı arasında oynanacak yarı final ikinci maçının ne zaman oynanacağı ile ilgili olarak bir açıklama yapılmadı. Antalyaspor ile Aytemiz Alanyaspor yarı final maçından adını finale yazdıran takımın hangisi olduğu farketmeden Türkiye Kupası finalinde bir Antalya takımı mücadele ediyor olacak.

Aytemiz Alanyaspor Galatasaray’ı Eledi

Aytemiz Alanyaspor Türkiye Kupası’nda çeyrek finalde geçen senenin kupa şampiyonu Galatasaray’ı eleyerek yarı finale yükselmişti. Türkiye Kupasının diğer yarı final maçı da Trabzonspor ile Fenerbahçe arasındaydı. 3 Mart’ta Trabzon Medical Park Stadyumunda oynanan bu karşılaşmayı da Trabzonspor 2-1 kazanmıştı. Bu karşılaşmanın da ikinci maçı normal şartlar altında 21 Nisan’da oynanacaktı.