12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Spor Turizmi Birliği Derneği

Süper Lig Antalya’da Oynanabilir

Koronovirüs tedbirleri kapsamında lig maçlarının tek bir şehirde oynanması gündeme geldi. Spor Turizmi Birliği Derneği Başkanı Recep Şamil Yaşacan liglerin Antalya’da tamamlanabileceğini açıkladı. Bir haber ajansına açıklamada bulunan Recep Şamil Yaşacan tüm dünyada olduğu gibi ülkemizin de etkilendiği söyledi. Yine korona virüs salgın tehlikesi sebebiyle tüm liglerdeki maçların ertelendiğini söyledi. 19 Mart’tan beri oynanamayan maçların futbola olan özlemi arttırdığını ifade eden Yaşacan Süper Lig maçlarının da ligin bitmesine 8 hafta kala ertelendiğini belirtti.

Antalya’daki konaklama tesislerinin FIFA kriterlerine uyduğunu belirten Recep Şamil Yaşacan liglerin başlaması ve maçların tamamlanması için bu tesislerin kullanılabileceğini söyledi. Yaşacan bu salgının ilk başladığı ülke olan Çin’de vakaların azalmasının diğer ülkeler için bir umut verici bir durum olduğunu belirtti. Recep Şamil Yaşacan Sağlık Bakanlığı’nın öncülüğünde ülkemizde de bu salgınla çok iyi bir şekilde mücadele edildiğinin altını çizdi. Yaşacan mücadele ile salgının seyrinin değiştiğinin görüldüğünü ve futbol müsabakalarının önümüzdeki günler oynanabileceğini söyledi.

Antalya’da 200’den Fazla Futbol Sahası Var

Süper Lig maçlarının Antalya’da oynanarak tamamlanması için öneride bulunan Yaşacan, Kemer’den Alanya’ya kadar olan bölgede 200 kadar sahanın yer aldığını söyledi. Bu sahaların yarısının ışıklandırma sisteminin televizyon yayını için uygun olduğunu aktaran Spor Turizmi Birliği Derneği Başkanı Recep Şamil Yaşacan, uygun görülmesi halinde maçlar Antalya’da oynanabilir şeklinde konuştu. Yaşacan, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Sağlık Bakanlığı’nın belirleyeceği tedbirler kapsamında Antalya’nın bu planlamanın üstesinden gelebileceğini ifade etti.