12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Süper Lig

Antalya Takımlarının Kamp Programı

 

Antalya’nın Süper Lig temsilcisi iki takımı Fraport TAV Antalyaspor ve Aytemiz Alanyaspor 20 Mart’tan itibaren tesislerde antrenmanlara ara vermişlerdi. 19 Mart tarihinde covid 19 küresel salgınından korunmak için lig maçları ertelenmişti. Antalyasporlu ve Aytemiz Alanyasporlu futbolcular bu süreçte evde antrenman ile çalışmalarına devam ediyorlardı.

Haziran ayının ikinci yarısında lig maçlarının başlaması ihtimali açıklanınca Antalya kulüpleri de kamp programı yapmaya başladılar. Antalyaspor Kulübü 7 Mayıs’ta Kulüp Başkanı Ali Şafak Öztürk’ün sahibi olduğu Regnum Carya Oteli’nde kampa girecekler. Kırmızı beyazlı kulübün yurtdışında bulunan iki futbolcusu Bahadır Öztürk ve Charles corona virüsü sebebiyle uçuşlar durdurulduğu için kampa katılamayacaklar. Bu iki futbolcu evde antrenman programına bulundukları ülkede devam edecekler.

Covid 19 Önlemleri ile Antrenman

Aytemiz Alanyaspor Kulübü de 4 Mayıs tarihinde Cengiz Aydoğan Tesislerinde antrenmanlara başlayacaklar. Turuncu yeşil renklere sahip takımda futbolcular sosyal mesafe kurallarına uygun olarak ve az kişilik gruplar halinde antrenman yapacaklar. Aytemiz Alanyasporlu futbolcular teknik direktör Erol Bulut’un yönetiminde ilk antrenmanlarını covid 19 önlemleri altında gerçekleştirecekler.