30 Kasım 2023 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Fatma Çağla Demir

Milli Sporcu Antalya’daki Evinde Hazırlanıyor

Down sendromlu bir milli sporcu olan Fatma Çağla Demir; çalışmalarına Antalya kentindeki evinde devam ediyor. Korona virüs sürecinde antrenmanlarını evinde yapan yetenekli sporcunun, çalışmalarına babasının gözetiminde yapıyor. Antalya’da yapılacak olan Dünya Yüzme Şampiyonasına hazırlık yapan yetenekli sporcu, etkili bir çalışmaya da imzasını atıyor.

Uluslar arası arenada ülkemizi temsil eden Down sendromlu bir milli sporcu olan Fatma Çağla Demir, iddialı bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalarına evinde babasıyla birlikte devam eden yetenekli sporcu, dünya şampiyonasına da iddialı bir şekilde hazırlanıyor.

Çok Sayıda Madalya Kazandı

Kazandığı madalyalarla engelli olmanın başarıya engel olmadığını göstermeyi başaran Fatma Çağla Demir; Dünya Yüzme Şampiyonasına aralık vermeden hazırlık yapıyor. Babasının gözetiminde antrenmanlarına devam eden yetenekli sporcu; kondisyon kaybı yaşamamak için etkili bir çalışmaya da imzasını atıyor.

Haftada 6 gün süreyle ara vermeden antrenman yapan yetenekli sporcu, Trisome Games 2020 şampiyonasına hazırlık yapıyor. Şimdiye kadar katılım gösterdiği tüm turnuvalardan madalya ile dönen yetenekli sporcu, bu seneki şampiyona da iddialı bir şekilde hazırlık yapıyor.