1 Aralık 2023 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
covid 19

Antalya Kulüplerinin Test Sonucu

Corona virüsü covid 19 küresel salgını Süper Lig başta olmak üzere lig maçlarının ertelenmesine neden olmuştu. Ara verilen lig maçlarına 12-13-14 Haziran tarihinde başlama kararı alındı ve 26 temmuzda da 2019-2020 sezonu bitecek. Lig maçlarının başlama tarihi açıklanmasıyla Antalya kulüpleri Fraport TAV Antalyaspor ve Aytemiz Alanyaspor hazırlık çalışmalarına başladı.

Test Sonuçları Negatif

Dünyada ve Türkiye’de corona virüsünün yayılması durmadığı için futbol kulüpleri lig maçlarının nasıl oynanacağı ve yaşanacak riskler konusunda endişe içindeler. Antalyaspor Regnum Carya Otel’de kampa girdi ve futbolcular otele giriş yapmadan önce covid 19 testi yaptırdı. Antalyasporlu futbolcular, teknik heyet, kulüp çalışanlarına yapılan testin sonucu negatif çıktı ve kırmızı beyazlı kulüp rahat bir nefes alarak kampa başladı.

Antalya’nın diğer Süper Lig ekibi Aytemiz Alanyaspor da Cengiz Aydoğan Tesislerinde corona virüsü testi yaptırdı. Alanya İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanlarının yardımıyla Kulp Doktoru İsmail Yeetkin’in yaptığı test sonucu da negatif çıktı. Aytemiz Alanyaspor da rahat bir nefes alıp antrenmanlara başladı.