19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
covid 19

Lig Maçları Antalya’da Tamamlanabilir Önerisi

Corona virüsü covid 19 ile mücadele eden ülkelerin spor alanında aldıkları ilk önlem spor faaliyetlerini ve lig maçlarını ertelemek oldu. Türkiye’de 11 Mart tarihinde ilk vakanın görülmesi ile ilk olarak maçların seyircisiz oynanması kararı alınmış 19 Mart tarihinde de bütün lig maçları ertelenmişti. Corona virüsünün yayılmasının durdurulmaması ve aşı ile ilacının da olmaması sebebiyle her gün hayatını kaybeden kişi sayısı katlanarak artmaktadır.

Türkiye’de Süper Lig başta olmak üzere lig maçlarının başlama tarihi olarak Türkiye Futbol Federasyonu’nun kararı bekleniyor. TFF ligin başlaması ve bitirilmesi ile ilgili nasıl bir yol haritası belirleyeceği merak konusu olurken Süper Ligde kalan maçların Antalya’da oynanması ve kısa sürede sıkıştırılmış fikstür ile ligin bitirilmesi önerisi geldi.

‘’5 Lig Aynı Anda Oynanabilir’’

Türkiye Spor Turizmi İhtisas Başkanı Şamil Yaşacan lig maçlarının Antalya’da oynanması ile ligin kısa zamanda bitirileceğini ve yeni futbol sezonu için takımların hazırlık yapabilecekleri vaktin olacağını açıkladı. Şamil Yaşacan Antalya’da 200 adetten fazla FIFA standartlarında futbol sahası olduğunu vurgulayarak 5 ligin aynı anda Antalya’da oynanabileceğini ifade etti. İhtisas Başkanı Antalya’daki sahaların ışıklandırma olarak da gece maçlarına uygun olduğunu söyleyerek akşamları da rahatlıkla maç yapılabileceğini bunun da zaman tasarrufu sağlayacağını belirtti.