19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Lucas Podolski

Sumo Güreşinden Yağlı Güreşe

Antalyaspor’un Alman transferi Lucas Podolski futbol dışındaki spor dallarına olan ilgisi ile de gündemdeki yerini alıyor. Japon Ligi takımlarından Vissel Kobe’den Süper Ligin ara transfer döneminde Antalya ekibine transfer olan Podolski Japonya’da bulunduğu dönemde Sumo güreşi ile de uğraşmıştı. Podolski’nin Japonya’da sumo güreşi yaparken olan görüntüleri Japon sporseverler ve Podolski hayranları tarafından beğeni yağmuruna tutulmuştu.

Podolksi lig maçlarına covid 19 sebebiyle ara verilmesi sonucu kaldığı otelde antrenmanlarına devam ediyordu ve Podolski’nin son ilgi alanı yağlı güreş oldu. Antalyaspor Basın Sözcüsü Murat Süğlün’ün yaptığı açıklama ile Podolski Kırkpınar Baş Pehlivanı olan Antalyalı Ali Gürbüz ile er meydanında yağlı güreş yapacağını açıkladı.

‘’Ali Gürbüz’e Şu An Dokunamam’’

Renkli ve farklı kişiliği ile Antalyaspor taraftarları dışında tüm futbolseverlerin ilgisini çeken Podolski, Ali Gürbüz ile yağlı güreş yapacağını söyleyerek Ali Gürbüz’ün biraz beklemesi gerektiğini de sözlerine ekledi. 34 yaşındaki Alman futbolcu corona virüsü sebebiyle sosyal mesafe kurallarının olduğu ve temasın yasak olduğu bu günlerde Ali Gürbüz’e dokunamayacağı için salgın riski ortadan kalktığında er meydanında buluşacaklarını ifade etti.