19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
covid-19

Antalyaspor’da Her Dalda Telekonferans Antrenman

Corona virüsü covid-19 temas yoluyla yayılan bir virüs olduğu için virüsün yayılmasını engellemek amacıyla mümkün olduğunca temastan kaçınmak ve evden çıkmamak gerekiyor. Corona virüsünden korunma için en güvenli yerin ev olduğu evde kal mesajları ile veriliyor. Corona virüsü önlemleri içinde yer alan lig maçlarının ertelenmesi ile spor kulüpleri online antrenman ya da telekonferans antrenman yöntemiyle tanışmış oldu.

Antalyaspor Kulübü de sporcuların toplu halde tesislerde antrenman yapmalarını durdurdu ve evde antrenmana başladı. Antalyaspor A Futbol Takımı teknik direktörü Tamer Tuna’nın hazırladığı antrenman programına göre evde antrenman yapan futbolcular 2 günde bir telekonferans sistemi ile internet üzerinden toplu antrenman yapıyorlar. Antalyaspor’un Erkekler Hentbol Süper Liginde mücadele eden CIP Travel Antalyaspor Hentbol Takımı da telekonferans ile antrenmana başladı.

Hentbol Takımı da Telekonferans Antrenmanında

Parkenin Akrepleri diye bilinen Antalyaspor’un Hentbol takımının sporcuları telekonferans ile takım halinde antrenman yapıyorlar. CIP Travel Antalyaspor Hentbol Takımı hem evden çıkmadan antrenman yapmanın hem de takım motivasyonu ile antrenman yapmanın avantajını kullanıyor. Antalyaspor’un hentbol takımı hentbol ligi başladığında da formda kalabilmek için antrenman programını aksatmıyor.