28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
küresel salgın

Lig Maçlarının Antalya’da Tamamlanması Kararı

Dünyada ve Türkiye yaşanan küresel salgın covid 19 sebebiyle Türkiye’de 19 Mart tarihi itibariyle lig maçları belirsiz süre ile ertelenmişti. Covid 19’un yayılması devam ederken ve virüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı her gün artarken salgının kontrol altına aldığı düşünülerek lig maçlarının haziran ayında başlamasının planlandığı açıklandı.

Lig maçları başladığı takdirde kısa sürede sezonun bitirilmesi için kalan maçların Antalya’da oynanması teklif edildi. Antalyaspor teknik direktörü Tamer Tuna ligin kalan maçlarının Antalya’da oynanabileceğini ve tek şehirde maçların oynanması ile kısa sürede ligin bitirilebileceğini ifade etmişti. Spor Turizmi Birliği Başkanı Recep Şamil Yaşacan da Türkiye ve dünya ligi maçlarının Antalya’da oynanmasının mümkün olduğunu ve Antalya’nın bu maçların oynanabileceği stadlara sahip olduğunu açıkladı.

TFF’nun Açıklaması

Türkiye Kulüpler Birliği, Gençlik ve Spor Bakanı ve Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Nihat Özdemir’in geçen hafta telekonferans yöntemiyle yaptığı toplantıda haziran ayında lig maçlarının başlama planının hayata geçebileceği kararı çıkmıştı. Bu toplantıda TFF Nihat Özdemir maçların tek şehirde oynanmayacağını her takımın kendi şehrinde oynanacağını açıkladı. Bu karar ile şimdiki durum ile Süper Ligde kalan sezonun Antalya’da tamamlanması fikri kabul edilmemiş oldu.