19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Muratpaşa

Muratpaşa Caddelerinde Maratona Hazırlık

Antalya’da Muratpaşa ilçesinde berberlik ile uğraşan 47 yaşındaki Hidayet Ceylan’ın bacağındaki varis problemi ve menüsküs rahatsızlığı sebebiyle spor yapması gerekiyordu. Corona virüsü önlemleri kapsamında spor salonları kapatılınca Hidayet Ceylan spor için tramvay yolunu tercih etti ve tramvay yolunda koşmaya başladı.
Bacağındaki sağlık problemleri sonucu doktorunun koşmasını önerdiği Hidayet Ceylan spor salonunda koşmaya başladı. Spor salonundaki koşunun yanında evden berber dükkânı yolunu da koşarak giden Hidayat Ceylan covid 19 sebebiyle dükkânı kapanınca spor salonu da kapanınca alternatif koşu güzergâhı aramaya başladı.
‘’Hedefim 42 Kilometre Maraton’’
Runatolia Halk Maratonu’na 2018 yılında katılan Hidayet Ceylan bu maratonda 10 kilometreyi tamamlayarak İkinci yarışta da 21 kilometreyi koştu ve hedefi de 42 kilometre maratonu tamamlamak oldu. Hidayet Ceylan evde ısınma hareketlerini yapıp tramvay yoluna çıkıp koşusunu yapıyor böylece hem sağlığını koruyor hem de maratona hazırlanıyor.
Corona virüsü sebebiyle Antalyalıların mecbur kalmadıkça evden çıkmamaları ve sokak/caddelerin boş olması rahat koşulmasını ve rahat spor yapılmasını sağlıyor. Hidayet Ceylan’ın berber dükkanındaki aynaları ise maratonda kazandıkları madalyalar süslüyor.