28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
küresel salgın

Antrenöre Sokağa Çıkma Yasağı

Türkiye’de ve dünyada küresel salgın olan covid 19 durdurulamayan bir hızla yayılmaya devam ediyor ve dünyada 220 ülke corona virüsü ile mücadele ediyor. Türkiye’de covid 19’un yayılmasının önlenmesi amacıyla alınan önlemlerden biri de 65 yaş üstü ve 20 yaş altı kişilerin sokağa çıkma yasağı uygulamasıydı. Spor dünyasında da çok sayıda sporcu 20 yaş altı sokağa çıkma yasağına takıldığı için evde antrenman yapıyorlar. Bu sporculardan biri de Muratpaşa Belediyespor Jimnastik Takımı antrenörü oldu.

Takımda Tek Kişi Sokağa Çıkabiliyor

Muratpaşa Belediyespor Jimnastik takımı Antrenörü Serap Tırtır 19 yaşında olunca sokağa çıkma yasağına takıldı. Serap Tırtır’ın öğrencileri de 8-16 yaş grubu olduğu için antrenör telekonferans antrenman ile çalışmaya başladılar. Yaşları 8-16 yaş arasında değişen 24 kişilik takım haftanın 6 günü 4,5 saat süren antrenör Serap Tırtır ve antrenör Sara Staykova’nın hazırladığı antrenman programını çalışıyorlar. Jimnastik takımında sokağa çıkma yasağı bulunmayan tek kişi ise diğer antrenör Sara Staykova oldu.

Minik jimnastikçiler antrenmanda,  esneme hareketleri ve kondisyon hareketleri ile aletli çalışma yapıyorlar. Soğuma hareketleri ile antrenman sona eriyor.