19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
covid 19

Antalya Valisi Uyardı

 

11 Mart tarihinde ilk covid 19 vakasının Türkiye’de görülmesiyle beraber ülke genelinde önlemler alınmaya başlanmıştı. Corona virüsünden korunmak için en güvenli yerin ev olduğu uzmanlar tarafından sıklıkla söyleniyordu. Evde kal kampanyalarının yanında sosyal mesafe kurallarına uyulması ve hijyene dikkat edilmesi de corona virüsünden korunmak için yapılacak şeylerdi.

İtalya, İspanya, İngiltere ve Amerika’nın corona virüsü ile mücadelesi ve hayatını kaybedenlerin sayısına bakıldığında Türkiye’deki mücadele başarılı bir mücadele olarak görülüyor. Fakat Türkiye’de virüsün yatay seyre geçmiş görünmesinin etkisiyle vatandaşlar tarafından tedbirler bırakılmaya ve dışarıya çıkılmaya sosyal mesafeyi hiçe saymaya başlanıldı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu da tedbirlerin bırakılmaması ve corona virüsü ile mücadelenin hala devam ettiği konusunda uyarı yaptı.

’Başa Döneriz’’

Münir Karaloğlu telekonferans ile yapılan Antalya Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Toplantısına katılarak AOSB’nin covid 19 önlemlerini değerlendirdi. Antalya valisi AOSB firmalarından bu süreçte de corona virüsü önlemlerini sürdürmelerini ve tedbirlerin bırakıldığı takdirde acılı bir süreç ile başa dönüleceğini de ifade etti.