19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Antalya Maratonu

Runatolia Maratonu Koşuldu

Bu yıl 15.’si koşulan Runatolia Antalya Maratonu 01 Mart Pazar günü (dün) koşuldu. Maratona 41 ülkeden 10 bine yakın sporcu katıldı. Maratonun start bayrağı Atatürk Kültür Parkında bulunan Cam Piramit alanından dalgalandı. Koşucular Antalya’nın farklı yerlerindeki parkuru tamamlayıp yine Cam Piramidin önündeki bitiş alanına ulaştılar. Maraton 41 kilometrelik maraton koşusu, 21 kilometrelik yarı maraton koşusu ve 10 kilometre takımlar koşusu şeklinde yapıldı.

Muhittin Böcek de Maratonda

Antalya Büyükşehir Belediye başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu maratonda 10 kilometrelik parkurda koştular. Maratona katılan sivil toplum kuruluşları ve dernekler de Runatolia maratonuna katılarak sosyal sorumluluk projeleri için bağış topladılar. Sivil toplum kuruluşları ve dernekler adına maratona katılan koşucular projeleri ile ilgili pankartlar ile koştular.

Runatolia Antalya Maratonuna bebekleri ile katılan ebeveynler, farlı ve ilginç kostümler ile koşuya katılan renkli kişilikler maratonda güzel görüntülerin oluşmasını sağladı. Runatolia Antalya Maratonu bağışların toplandığı ve birçok sosyal sorumluluk projesine kaynak sağlanan bir maraton olsa da buruk geçen bir maraton oldu. İdlib’de yaşanan hain saldırıda şehit olan 36 askerimizin üzüntüsü içinde koşulan bu maraton bu sebeple buruk bir atmosferde koşuldu.