12 Mayıs 2021 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
sosyal sorumluluk ve farkındalık

Muratpaşa Belediyespor’da Yeni Branşları

Antalya’da sosyal sorumluk ve farkındalık yaratan projeleri ile öne çıkan Muratpaşa Belediyesi spor alanında da farkını ortaya koyuyor. Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü farklı branşlarda başarılı dereceler ile mücadele ediyor. Spor Kulübünün genel kurul toplantısında konuşan Muratpaşa Belediye Başkanı Murat Uysal öne çıkan ve tercih edilen spor dallarının dışındaki spor branşlarının da gelişmesi için çalışmalar yaptıklarını anlattı.

Murat Uysal belediyelerin görevinin amatör spor dallarının gelişimi için gerekli çalışmaları yapmak ve sporcu yetiştirmek olduğunu belirtti. Muratpaşa Belediye Başkanı Muratpaşa Belediyesi olarak her spor dalında sporcu yetiştirmek ve Türk sporuna katkı sağlamak istediklerini anlattı. Murat Uysal az ilgi gören ve daha geri planda kalmış spor branşlarını ön plana çıkarmak istediklerini de ifade etti. Belediye Başkanı  Muratpaşa Belediyesi’nde bu özellikte yeni spor branşları açacaklarını söyledi.

‘’Yabancı Sporcu Getirmek Spor Değil’’

Murat Uysal sporun yurtdışından yabancı sporcu transfer etmek olmadığına dikkat çekerek Türkiye’de sporcu yetiştirmenin önemini hatırlattı. Türkiye’de sporun gelişmesi için tesisleşme ve eğitiminin de önemli olduğunu da söyleyen Muratpaşa Belediye Başkanı Türk sporuna her türlü katkıyı yapmaya hazır olduklarını da sözlerine ekledi.