30 Kasım 2023 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
pandemi

Antalyalı Gençler Doğa Yürüyüşünde

Gençler pandemi sürecinde yaşadıkları sokağa çıkma yasağı sebebiyle zor bir süreç geçirdiler. 1 Haziran tarihinde covid 19 önlemleri kapsamında yeni normal düzene geçilmesiyle gençlerin sokağa çıkma yasağı da kalktı. Antalya Büyükşehir Belediyesi corona virüsü döneminde evden çıkmayan gençler için bir doğa yürüyüşü düzenledi. Antalyalı gençlerin hayatlarına kültürel ve sportif bir faaliyet ile dokunmak için Gençler Doğayla Buluşuyor adıyla yürüyüş organize edildi.

Antalya’nın tarihi güzelliklerine gençlerin de tanık olmaları için Trebenna Antik Kenti-Geyik Bayırı parkuru olan 8 kilometrelik antik yol gençler tarafından yüründü. Bu doğa yürüyüşüne 40 Antalyalı genç katıldı. Yürüyüşü organize eden Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Akdeniz Dağcılar Birliği Derneği doğa yürüyüşüne katılım için çok fazla başvuru olduğunu ama kontenjanın sınırlı olduğunu ifade etti.

‘’Maskem Seni, Masken Beni Korur’’

8 kilometrelik parkurda yürüyüşe katılanların bir sağlık sorunu ile karşılaşmaları riskine karşı sağlık personeli de yürüyüşe katıldı. Gençler için yürüyüş sırasında yiyecek ve su ikramı da Antalya Büyükşehir belediyesi tarafından yapıldı. Corona virüsü önlemleri arasında ilk sırada alan maske takmanın önemine değinen yürüyüşe katılan gençler parkurda büyük bir temsili maske açtılar. Büyük pankart şeklindeki maskenin üzerinde ‘’Maskem Seni, Masken Beni Korur’’ mesajı yazılıydı.