28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
2020 yılı

Antalya’ya Turist Gelmeye Başladı

Dünya ve Türkiye 2020 yılı ilk aylarından covid 19 ile mücadele ediyordu. Aşıcı ve ilacı bulunamayan corona virüsü yayılmaya devam ederken dünya ülkeleri ile Türkiye yeni normal düzene geçmeye başladı. Covid 19 tedbirlerinin kademeli olarak kaldırılması ile sosyal mesafeye dikkat ederek ve maske kullanarak yeni normale geçiliyor.

Corona virüsü önlemleri dahilinde iç hat ve dış hat uçuşları durdurulmuştu. Antalya’da mart ayında başlayan yaz sezonu covid 19 nedeniyle bu sene başlamamıştı. İç hat ve dış hat uçuşlarının durdurulması da Antalya’ya yerli ve yabancı turistlerin gelmesini durdurmuştu. Yeni normal düzende uçuşların başlaması ile Antalya’ya da yabancı turistler gelmeye başladı.

Esnaf da Sevindi

Yurt dışından Antalya Havalimanı’na iniş yapan yabancı turistler Antalya’nın farklı tatil beldelerinde konaklama yapacakları tesislere gittiler. Antalya’da evi olan ve yaz aylarını Antalya’da geçiren yabancı turistler de bu sene Antalya’ya geç geldiler. Normal süreçte nisan ayında geldikleri Antalya’ya bu sene pandemi nedeniyle haziran ayı sonunda gelebildiler.

Yabancı turistlerin Antalya’ya gelişi ile şehir esnafı ve taksici esnafı da sevindi.