28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
covid 19

Muratpaşa Belediyesinden Online Müzik Yarışması

 

Corona virüsü 2019 yılının son ayında Çin’de ortaya çıktı. 2020 yılının ilk aylarında dünyanın bütün ülkelerine yayılan covid 19 her alandaki etkinlik ve faaliyetlerin iptal edilmesine ya da ertelenmesine neden oldu. Covid 19 temas yoluyla bulaşan bir virüs olduğu için online platformlar ön plana çıktı. Spor turnuvaları, yarışmalar, toplantılar, konser online platformlardan yapılmaya başlandı. Antalya Muratpaşa Belediyesi de temmuz ayında online müzik yarışması düzenleme kararı aldı.

Online müzik yarışması 6 temmuzda başlayacak ve 1 yıl boyunca devam edecek. Kaleiçi Müzik Yarışması adını alan online müzik yarışması farklı kategorilerde düzenlenecek ve ilk olarak Türkçe pop ile başlayacak. Yarışmada 2 ayda bir caz, Türk Halk Müziği, elektronik müzik gibi kategoriler yarışacak. Kaleiçi Müzik Yarışması’na 14 yaş üstü amatör ve profesyonel müzisyenler katılacak.

Birinciye Tatil

Pandemi döneminde daha önce de online satranç turnuvası düzenleyen Muratpaşa Belediyesi Kaleiçi Müzik Yarışmasına başvuruların komşumeclisi.com linki üzerinden yapılacağı açıklandı. Müzik yarışmasının birincisi Kaleiçi’nde 1 hafta çift kişilik tatil kazanacak. Yarışmada birincinin oylama ile belirleneceği oylamanın da komşumeclisi.com üzerinden yapılacağı belirtildi.