28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
İtalya

Serie A Antalya’da Tamamlanabilir

Corona virüsü sebebiyle İtalya Serie A, İspanya La Liga, İngiltere Premier Ligi ve Almanya Bundesliga başta olmak üzere birçok ülkede lig maçları ertelenmişti. 19 Mart tarihinden itibaren de Türkiye’de Süper Lig başta olmak üzere lig maçları ertelendi.

Corona virüsünün yayılmasının durdurulamaması ve sebep olduğu ölümlerin artması ile liglerin nasıl tamamlanacağı da merak ediliyor. Türkiye’de Süper Lig maçlarının sıkıştırılmış fikstür ile kısa zamanda tamamlanması için bütün maçların Antalya’da oynanması teklifi geldi. Antalyaspor teknik direktörü tamer Tuna başta olmak üzere Antalya’da ligin rahat tamamlanabileceği belirtiliyor.

Antalya’nın sadece Süper Lig için değil İtalya Serie A liginin kalan maçlarının oynanması için de aday bir kent olduğu bilgisi alındı.

Rusya da Antalya’yı Düşünüyor

Covid 19’un en çok yıkıma neden olduğu İtalya’da hayatını kaybedenlerin sayısı azalsa bile yine günde 500 kişiye yakın hayatını kaybeden kişi var. Spor Turizmi Birliği Başkanı Recep Şamil Yaşacan Antalya’nın stadyum ve spor tesisleri olarak lig maçlarının oynanabileceği bir şehir olduğunu söyleyerek İtalya ile Rusya’nın da Antalya’yı düşündüğünü açıkladı. Recep Şamil Yaşacan dünyada covid 19 sebebiyle ertelenen bütün lig maçlarının Antalya’da oynanabileceğini belirtti.