21 Şubat 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Sirene Golf Otel

İngiltere ve Türkiye Ortak Kampı

Antalya’da Sirene Golf Otel İngiltere ve Türkiye tekvando milli takımlarının ortak kamp yaptığı otel oldu. İki ülkenin tekvando milli takımları 10 günlük kamp için Antalya’yı seçtiler. İngiltere ve Türkiye’nin erkek/kadın tekvando takımlarının ortak kampına Türkiye milli takımından 8 erkek ve 5 kadın sporcu, İngiltere milli takımından 9 erkek 8 kadın sporcu katılıyor.

Türkiye Tekvando Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin dünyada ve Türkiye’de yaşanan pandemi sürecinin spor dünyasını da olumsuz etkilediğini söyledi. Ali Şahin olimpiyatların ve turnuvaların pandemi nedeniyle ertelendiğini ama bir süre sonra milli takımın antrenmanlarının başladığını belirtti.

‘’İngiltere’yi Davet Ettik’’

Ali Şahin bu süreçte İngiltere Tekvando Milli takımından birlikte çalışmak için teklif aldıklarını ve kendilerinin İngiltere Milli Takımını Antalya’ya davet ettiklerini ifade etti. Teknik adam İngiltere’nin bu daveti kabul ettiğini ve 10 gün sürecek kampı Antalya’da yaptıklarını ifade etti. Ali Şahin bu kamp ile hem antrenman yapacaklarını hem de İngiltere Milli Takımına Türkiye ve Antalya’nın güzelliklerini göstereceklerini söyledi. Teknik direktör kamp sırasında covid 19 önlemlerinin alınacağını da sözlerine ekledi.