28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Manavgat

Antalya’da Koşu Bandı Rekoru

Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaşayan atlet Ali Kansu farklı bir rekora imza attı. Ultra maraton koşucusu olan Ali Kansu koşu bandında bir rekor kırdı ve 24 saatte koşu bandında 213,7 kilometre koştu. Ali Kansu’nun bu derecesi Türkiye rekoru oldu. Ali Kansu 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerinde düzenlenen bu rekor denemesi ile Zafer Bayramı’nda Türkiye rekorunu kırdı.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Manavgat İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü 24 Saat Koşuyoruz adlı etkinlik düzenledi. Spora verilen önemin artması ve bireylerin spora yönlenmesi için düzenlenen bu etkinlikte Ali Kansu rekor denemesini yaptı. 29 Ağustos Cumartesi günü saat 17:00’de Ali Kansu koşu bandına çıktı ve koşmaya başladı. Ali Kansu 24 saat aralıksız koşarak 213,7 kilometre mesafeyi koştu ve 13.335 kalori yaktı. Ali Kansu 213,7 kilometrelik koşusu ile Özgür Tetik’in 24 saatte koşu bandında İstanbul’daki 191,45 kilometrelik rekorunu da geçti.

Sanayi Sitesinden Rekora

Ali Kansu’ya Türkiye rekoru karşılığında İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından kupa ve sponsor firmaların hediyeleri verildi. Ali Kansu Manavgat Sanayi Sitesinde kaporta ustası olarak çalışıyordu ve 5 Runtalya koşusuna katıldı. Ali Kansu Runtalya’da 42 kilometre maratonunu koştu ve ultra maraton koşucusu unvanını aldı. Ali Kansu bu rekoru kırdığı için mutlu olduğunu ve rekorun 30 Ağustos Zafer Bayramı gibi anlamlı bir günde gerçekleştiği için daha çok mutlu olduğunu da söyledi.