28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Antalya

Türkiye Kupası Antalya’ya Gelemedi

Süper Ligin Antalya temsilcisi iki takımı olan Antalyaspor ile Aytemiz Alanyaspor Ziraat Türkiye Kupası yarı finalinde karşılaşmışlardı. Yarı finalin ilk maçında Antalyaspor’u 1-0 yenen Aytemiz Alanyaspor ikinci maçta da 4-0 yenerek final maçına adını yazdırmıştı. Aytemiz Alanyaspor kulüp tarihinde ilk defa Türkiye Kupası’nda yarı finale yükselmişti ve ilk defa da finalde oynayacaktı.

Aytemiz Alanyaspor’un final maçındaki rakibi Trabzonspor oldu. Fenerbahçe’yi yarı finalde eleyen Trabzonspor ile Aytemiz Alanyaspor 29 Temmuz Çarşamba günü (dün) Atatürk Olimpiyat Stadı’nda karşılaştılar. Aytemiz Alanyaspor ilk defa Türkiye Kupası’nı hedeflerken maçtan 2-0 yenilgi ile ayrıldı. Aytemiz Alanyaspor’un bu yenilgisi ile Ziraat Türkiye Kupası Trabzonspor’un oldu. Süper Lig şampiyonluğunu kıl payı kaçıran Trabzonspor Türkiye Kupası’nı kazandı.

Ligi 5. Sırada Tamamladı

Kulüp tarihinde bir ilki daha gerçekleştirmek isteyen ve Ziraat Türkiye Kupası’nı müzesine ve Antalya’ya getirmek isteyen turuncu yeşilli takım maçtan sonra üzüldü. Süper Ligde de başarılı bir sezon geçiren Aytemiz Alanyaspor ligi 57 puanla 5. Sırada tamamladı. Antalya ekibi Türkiye’yi Avrupa Kupaları’nda temsil edecek.