19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
corona virüsü

Temsili Kırkpınar Yağlı Güreşleri

2020 yılının ilk aylarında corona virüsü dünyada ve Türkiye’de yayılmaya başladı. Aşısı ve ilacı henüz bulunamayan covid 19’un yayılmasını önlemek için spor dünyasında da önlemler alındı. 2020 yılının ilk yarısındaki maçlar, spor turnuvaları, olimpiyatlar ertelendi ya da iptal edildi. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri de covid 19 nedeniyle belirsiz bir süre ile ertelendi. Antalya Aksu Belediye Spor Kulübü Başkanı Mehmet Selvi temmuz ayında yapılması planlanan Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin iptal edilmesinin üzücü olduğunu söyledi.

‘’Bu Dönemde Yapılması Mümkün Değil’’

Mehmet Selvi Türkiye’de ve dünyada corona virüsü vakalarının her gün arttığı bu dönemde Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapılmasının mümkün olmadığını belirtti. Aksu belediye Spor Kulübü Başkanı geçmiş dönemdeki gibi kalabalık olarak yağlı güreşlerin düzenlenmesinin mümkün olmadığını ama temsili bir Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin düzenlenebileceğini ifade etti.

Mehmet Selvi az sayıda başpehlivanın katıldığı temsili olarak Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapılabileceğini de söyledi. Kulüp Başkanı pandeminin en yoğun olduğu bu dönemde temsili olarak yağlı güreşlerin yapılabileceğini covid 19’un bitme noktasına geldiği dönemde de davullu zurnalı olarak Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin yapılabileceğini ifade etti.