21 Şubat 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
covid 19

‘’Turizm Sezonu Uzayabilir’’

Dünyada ve Türkiye’de covid 19 salgını turizm sektörünü de olumsuz etkiledi. Antalya’da her yıl nisan ayında turizm sezonu başlardı fakat bu yıl corona virüsü önlemleri nedeniyle başlayamadı. Türkiye’de nisan ve mayıs ayları corona virüsünün yayılmasının engellenmesi amacıyla sokağa çıkma yasağı başta olmak üzere önlemler ile geçti. 1 Haziran tarihinde kontrollü normal hayata geçiş ile plaj ve sahillerin de açılmasıyla Antalya başta olmak üzere turizm merkezleri sezonu açtılar.

‘’Denetimler Yapıyoruz’’

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Ülkay Atmaca temmuz ayında yurtdışından turistlerin gelmesiyle otel ve tatil köylerinin faaliyette olduğunu söyledi. Ülkay Atmaca temmuz ve ağustos ayında Antalya’da turizm tesislerinin yüzde ellisinin açık olduğunu ve eylül ayının da hareketli geçeceğine inandıklarını belirtti. Dernek Başkanı ekim ayının da turizm sektöründe rezervasyonların olduğu bir ay olduğuna dikkat çekerek bu sene sezonun kasım ayına kadar uzayabileceğini ifade etti. Ülkay Atmaca hava şartları da uygun olursa kasım ayında da turizm tesislerinin faaliyette olabileceğini sözlerine ekledi.

Dernek Başkanı turizm tesislerinin corona virüsü ile ilgili güvenlik önlemlerine dikkat etmesi konusunda da denetim yapıldığını da belirtti.