19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Antalya

Final Maçı Antalya’da

Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçı iki Antalya kulübü arasında oluyor. Antalyaspor ve Aytemiz Alanyaspor Ziraat Türkiye Kupası yarı finalisti olarak karşılaştılar. İlk maçı 1-0 Aytemiz Alanyaspor kazandı ve ikinci maç için avantaj elde etti. Pandemi sürecinde ertelenen yarı final maçının yeni tarihi belli oldu. Aytemiz Alanyaspor-Antalyaspor yarı final ikinci maçı 18 Haziran tarihinde oynanacak. Bu maçın sonucunda kupanın finalisti belli olacak. Yarı final maçından finale yükselen takım hangi takım olursa olsun bir Antalya takımı olacak.

Ziraat Türkiye Kupasının finalisti bir Antalya takımı olacak ve Ziraat Türkiye Kupası’nın final maçı Antalya’da oynanabilir. Corona virüsü tedbirleri kapsamında seyircisiz oynanacak olan maç yine de Antalyalı futbol severleri mutlu edecek.

Fenerbahçe-Trabzonspor Maçı

Ziraat Türkiye Kupası’nın finalisti Aytemiz Alanyaspor ya da Antalyaspor olacak. Diğer finalisti belirleyecek olan maç da Fenerbahçe-Trabzonspor maçı olacak. İlk maçı 1-0 kazanan Trabzonspor ikinci maça Fenerbahçe karşısında avantajlı çıkacak. 16 Haziran tarihinde oynanacak Fenerbahçe-Trabzonspor maçı finalde Antalya takımının rakibini belirleyen maç olacak.