21 Şubat 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Wuhan

Corona Virüsü Kamp Sezonunu da Vurdu

Corona virüsü Çin’in Wuhan kentinde 2019 yılı son ayında ortaya çıktığında kısa sürede dünyaya yayılacağı tahmin edilememişti. 1 ay içinde dünyaya yayılan covid 19 ile 2020 yılının ilk aylarında dünya ve Türkiye mücadele etmeye başladı. 2020 yılı mart-nisan ve mayıs ayları corona virüsü tedbirleri ile geçti. Corona virüsü tedbirleri ve seyahat kısıtlaması nedeniyle antalya’da da turizm sezonu geç açıldı. 1 Haziran tarihi itibariyle dünyada ve Türkiye’de corona virüsü tedbirleri ile tedbirli yaşama geçildi.

Nisan ayında yaz sezonunun başladığı Antalya’da bu sene yaz sezonu 1 Haziran’da başladı. Turizm sektörünün sıkıntılı zamanlar geçirmesine neden olan covid 19 Antalya’da kamp sezonunu da kötü etkileyecek. Spor turizminde de futbol kulüpleri başta olmak üzere spor kulüplerinin kamp için tercih ettiği Antalya’da bu sene spor turizmi de düşüşte olacak.

‘’Rakamlar Endişe Verici’’

2020-2021 futbol sezonunda corona virüsü önlemleri kapsamında kamp dönemi olmayacak. Kamp döneminin olmaması kış mevsiminde de Antalya’da otellerde müşteri olmaması anlamına geliyor.  Spor Turizmi Birliği Derneği Başkanı Recep Şamil Yaşacan bu sene kış sezonunda spor turizmi yönünden rakamların covid 19 nedeniyle düşük olacağını söyledi. Recep Şamil Yaşacan bu sene geçen sene ocak ayına göre rakamların çok düşük olacağını ve vaka sayılarının her gün artmasının endişe verici olduğunu ifade etti.