21 Şubat 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
2020 yılı

Otellerde Covid 19 Testi

Antalya’da 2020 yılı turizm sezonu corona virüsü nedeniyle başlayamadı. Normalde mart ve nisan ayında yurt içi ve yurt dışından turistlerin geldiği Antalya’da bu sene sezon 1 Haziran tarihinde başladı. Covid 19 önlemleri olarak plaj ve sahiller kapanmıştı. 1 Haziran tarihinde sahil ve plajların açılmasıyla Antalya’da turizm sezonu açılmıştı. Yurt dışı uçuşların olmaması ve corona virüsünün yayılımının hızla devam etmesi ile Antalya’da istenen doluluk oranına ulaşılamadı.

Antalya’da son uygulama ile otellerde covid 19 testi yapılabilecek. Turizm sezonu hareketli geçsin ve aynı zamanda corona virüsü önleminin de alınması için tercih eden oteller kendi bünyesinde covid 19 testi yaptırabilecek.

Havalimanından Sonra Oteller

Rusya’dan yabancı turistlerin gelmeye başlaması bile Antalya’da eski canlılığı yakalatamadı. Antalya Valisi Ersin Yazıcı Antalya Havalimanı’nda PCR testi yapan sağlık noktaları olduğunu söyledi. Ersin Yazıcı Antalya Havalimanı’na gelen misafirlere bekletmeden covid 19 testi yapıldığını ve sonucun alındığını belirtti.

Vali Ersin Yazıcı gerekli şartları sağlayan otellerde de corona virüsü testi yapılacağını açıkladı. Ersin Yazıcı otellerin kendi sağlık personeli tarafından ya da özel hastaneler ile anlaşarak otelde kalan misafirlere covid 19 testi yapılacağını vurguladı.