28 Temmuz 2021 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
pandemi

Muhittin Böcek’ten Sevindirici Haber

Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi yani küresel salgın ilan ettiği covid 19 hızla dünyada ve Türkiye’de yayılıyor. Her gün Türkiye’de ortalama 1500 kişi dünyada da ortalama 180 bin kişi corona virüsüne yakalanıyor. Aşısı ve ilacının bulunamaması covid 19’un yayılmasını ve virüsü sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısının her gün artmasının nedenlerinden biri oldu. Temas yoluyla bulaşan corona virüsünden korunmak için alınacak en etkili önlemlerden biri evden çıkmamak ve kalabalık ortamlarda bulunmamaktır.

Antalya Büyükşehir Belediye başkanı Muhittin Böcek’in de covid 19 testi pozitif çıktı. 18 Ağustos tarihinde covid 19 testi pozitif çıkan Muhittin Böcek’in tedavisine başlandı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı corona virüsü tespit edildiği anda kendisiyle teması olan kişileri de covid 19 testi yaptırması konusunda uyardı. Muhittin Böcek’in astım rahatsızlığı olduğu için covid 19 sürecini ağır geçirdi ve yoğun bakımda tedavisine devam edildi.

‘’Akciğerlerde İyileşme Var’’

Geçen hafta Muhittin Böcek uyutuldu ve endişeli bir bekleyiş başladı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı’nın yapılan yeni covid 19 testi negatif çıkmasına rağmen corona virüsünün astım hastalığını tetiklediği için yoğun bakım süreci devam etti. Muhittin Böcek’in doktorları belediye başkanının durumunun iyiye gittiğini ve akciğerlerinde iyileşme başladığı müjdeli haberini verdiler. Muhittin Böcek’in sağlık durumu ile ilgili bu sevindirici habere Antalya halkı sevindi.