1 Aralık 2023 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

ANTALYASPOR’U HAK ETTİĞİ YERE GETİRECEĞİZ

Geçen sezonun ikinci yarısında Fenerbahçe’de bekleneni veremeyerek yollarını ayıran ve daha sonra takım çalıştırmayan Ersun Yanal, kariyerine Antalyaspor’da devam ediyor. Tamer Tuna’yla yollarını ayrılmasının ardından Antalyaspor deneyimli teknik direktörle 3.5 yıllık sözleşme imzalamıştı. Yanal, “Antalyaspor hedefleri olan, organizasyonunu tamamlamış bir kulüp. Burada başarılı olmak için her şey var. Biz de çalışıp Antalyaspor‘u hak ettiği yere getireceğiz” dedi.

PANDEMİNİN ÖNÜNE GEÇİLİRSE REKOR KIRARIZ

Öte yandan Antalya her sene olduğu gibi bu sene de spor turizminin kamp dönemine ev sahipliği yapacak. Spor Turizmi Birliği Derneği Başkanı Recep Şamil Yaşacan, devre arası kamp döneminin virüsün seyrine bağlı olduğunu belirtti. Yaşacan, “Ön rezervasyonlarımız çok iyi. Kamp dönemi öncesi pandeminin önüne geçilirse rekor kırarız. Biz her şeyimizi hazırladık. Kamp dönemi gayet güzel olacak. Ama tabi korona virüs tedbirleri artarsa otomatik olarak kamp döneminde pek de bir şey olamayacak” dedi.

Takımların kampa hazır olduklarını belirten Şamil Yaşacan, “Takımlarımız da şu anda gelmek için hazır. Ama önemli olan bu korona virüs dönemini nasıl atlatacağımız. Takımlar ve bizler hazırız. Korona virüs dönemi düzelsin, eski günlerimize döneceğiz. Geçen seneyi de aslında kötü geçirdik. Yaz kamplarını da kötü geçirdik. Bolu’da, Erzurum’da maalesef sezon durgun geçti. ‘Oldu olacak, geldi gelecek’ diye sezon geçti” diye konuştu.

AVRUPA’DAN REZERVASYON YOK

Rezervasyonların çok iyi devam ettiğini belirten Yaşacan, “Ön rezervasyonlarımız çok iyi. Ama eğer pandemi devam ederse kimse gelmez. Takımlar ön rezervasyonlarını yaptırdılar, tabi herhangi bir ücret ödemediler. Pandemi önlenirse kamp döneminde rekor kırarız. Bu sene Avrupa’dan takım yok. Şu anda Avrupa’dan herhangi bir rezervasyon da yok. Avrupa’dan soran oluyor ama pandemi dolayısıyla rezervasyon yaptırmadılar. Macaristan, Romanya, Bulgaristan, Yugoslavya, Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan’dan takımlar gelecek. Türk takımlarına pandemi dolayısıyla lig arası vermediler. 5- 6 gün gelebilirler mi bilemiyorum ama genel olarak gelemiyorlar” ifadelerini kullandı. Pandeminin spor turizmini olumsuz yönde etkilediğini kaydeden Başkan Yaşacan, “Pandemi ne kadar yükselişe geçerse, bizde o kadar kötü duruma düşüyoruz. Bir an evvel vatandaşlarımız alınan kararlara, kurallara uyması gerekiyor. Bir-iki hafta ülkede kimsenin dışarıya çıkmaması lazım. Ancak bu sayede pandeminin önüne geçebiliriz” dedi.

Yaşacan son olarak spor turizmine sadece bir gelir olarak bakılmamasını, aynı zamanda çok büyük ve kaliteli bir tanıtım olduğuna değindi. Yaşacan, Paradan ziyade tanıtım için çok iyidir. Spor turizmine önem verilsin dağlara taşlara ‘Türkiye’ yazmaya gerek yok. Spor turizmi iyi bir tanıtımdır. Bunu kullanmak lazım” dedi.