19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Duchenne Musküler Distrofi

#ShoesForDMD

Kas hastalığı olan Duchenne Musküler Distrofi sağlık sorununun kısa adı DMD’dir. Kas hastalıkları içinde en sık görülen DMD hastalığı erkek çocuklarında görülme oranı kız çocuklarında görülme oranından fazladır. 7 Eylül günü dünyada DMD Farkındalık günü olarak kutlanıyor. Türkiye’de futbol kulüpleri DMD Farkındalık günü dolayısıyla DMD hastası olan çocuklara dikkat çekmek için bir projeye katıldılar.

Futbol kulüplerindeki futbolcular DMD hastalığı sebebiyle ayakkabılarını eskitemeyen çocuklar için bir farkındalık yaratmak için ayakkabıları ile poz verdiler. Futbolcular bu fotoğraflarını #ShoesForDMD etiketiyle sosyal medyada paylaştılar. DMD hastası çocukların bu süreçte yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek ve destek olmak için yapılan bu projeye iki Antalya takımı Aytemiz Alanyaspor ile Antalyaspor da katıldı. İki Antalya takımı bu katılım ile DMD hastalığı ile mücadele eden çocuklara destek verdiler.

Aytemiz Alanyaspor Antalyaspor’u Davet Etti

Aytemiz Alanyasporlu futbolcular ayakkabıları ile olan fotoğraflarını #ShoesForDMD etiketi ile paylaştı ve Antalyaspor’u da bu projeye davet etti. Antalyaspor ttakımı futbolcuları da bu daveti kabul ederek fotoğraflarını #ShoesForDMD etiketi ile paylaştı. Antalyaspor takımı da projeye Kocaelispor takımını davet etti.