19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalyaspor’un Yeni Teknik Direktörü

Antayaspor’un yeni teknik direktörü Ersun Yanal geçtiğimiz günlerde, Antalya Stadyumu’nda düzenlenen tören ile 3,5 yıllık bir sözleşmeye imza attı. İmzayı attıktan sonra Antalyaspor stadını gezdi ve bilgi aldı. Antalyaspor’un yeni teknik direktörü olan Yanal, Genç oyuncu yetiştirmek ve üretmek adına çaba sarf etmek ve bununla birlikte sürdürülebilir uzun süre yaşatılabilir bir başarıyı kalıcı hale getirmek istiyoruz. Bunu yaparken de üreten kendi değerlerini ortaya çıkardan, değerleri dünya ve Türkiye futboluna kazandıran bir vizyonla buluştuk” dedi.

Ersun Yanal

 

Kırmızı beyazlı takımın yeni teknik direktörü olan Ersun Yanal açıklamalarında Türkiye’deki kulüplerin hemen hemen hepsinin borç içerisinde olduğunu ve bu borcu yönetebilecek kabiliyetlerinin olmadığını belirtti. Türkiye’de bulunan kulüplerin artık farklı bir yöne evrilmeleri gerektiğini söyleyen Yanal, Antalyaspor’un bu süreçte kendi markasını Öztürk ailesinin markasıyla birleştirdiğini, doğru adımlar attığını söyledi.

 

Yanal’dan Türkiye Kulüplerine Eleştiri

 

Genel olarak Türkiye’de kulüplerin borç düzenlemelerini ve idarelerini yapamadığını belirten Yanal kendilerine düşenin ise bu marka için doğru planlama ve program yapabilmek olduğunu anlatıyor ve sözlerine, “Genç oyuncu yetiştirmek adına çaba sarf etmeye ve bunun sürdürülebilir, kalıcı olmasını sağlamaya çalışıyoruz. Antalya‘nın büyük organizasyon yapma becerisini Antalyaspor markası altında birleştirdiğimizde dünyayla çok rahatlıkla entegre olmuş bir kulüp yaratabiliriz. Bunun için derin nefes almaya gerek var. Süreci doğru yönetmeye ve skorlarla barışık yürümeye gerek var. Bu hedeflerde başarılı olacağımıza inandığımız için burada buluştuk.” Şeklinde devam ediyor.

 

“Genç Oyunculara İlham Olmak İstiyoruz”

 Kariyeri boyunca genç oyuncu kazanmaya önem verdiğini belirten yanal bu konuda, “Ligde kalıcı bir sıralama içerisinde olabilecek, bu sıralamada her yıl daha üst sıralara tırmanabilecek ve Avrupa’da oynayabilecek bir Antalyaspor oluşturmak en büyük hedefimiz. Antalyaspor’un kalıcı bir şekilde her yıl zirveyi zorlayabilecek, Avrupa kupalarına gidebilecek, birçok kulübün de ilham alabileceği örnek bir yapıya sahip olmasını istiyoruz. Altyapıdan iyi oyuncuları çıkartmak, doğru transferler yapmak bu başarıyı getirecektir. Kulübün de avantajlarını kullanarak 1,5 yıl içerisinde ‘Artık biz burada oynuyoruz’ deme güvenini hissettirebileceğimiz bir ortam yaratacağımızı düşünüyorum.” Sözlerini kullandı.