12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
covid-19

Antalyaspor Kulübü Derneğinden Örnek Davranış

Corona virüsü covid-19 Türkiye’de 11 Mart tarihinden itibaren görülmeye başlandı ve bu tarihten sonra virüsün yayılmaması için gerekli önlemler alındı. 65 yaş üstü olan ve kronik rahatsızlığı olan kişilerin corona virüsüne yakalanma riski fazla olduğu için bu kişilerin mecbur kalmadıkça evden çıkmamaları istendi. Antalyaspor ve Aytemiz Alanyasporlu futbolcular sosyal paylaşım sitelerinde evde kal mesajı verdikleri videoları paylaştılar.

Antalyaspor Kulübü Antalyaspor ürünlerinin satıldığı mağazalarını da kapatmıştı. Antalyaspor Kulübü Derneği virüsün yayılmasının hızını kesmek ve corona virüsü ile meydana gelen ölümlerin sayısını azaltmak için alınan önlemlere bir destek daha verdi. Dernek Antalya Stadyumunda bulunan ticari işletmelerden mart ve nisan kiralarını almama kararı aldı. Corona virüsünün ekonomiye olan olumsuz etkisi sebebiyle bu kararı alan Antalyaspor Kulübü bu işletmelerin belirlenen şartları sağlaması halinde kira alınmayacağını açıkladı.

Elektrik/Su Borcu Olmayan Kira Ödemeyecek

Antalyaspor Kulübü Derneği mart ve nisan kiralarını almayacağı işletmeleri iki kritere göre belirleyecek. Kira borçlarında gecikmesi olmayan ve birikmiş/ödenmemiş elektrik ve su borcu olmayan kiracılardan Antalyaspor Kulübü Derneği mart ve nisan kirasını almayacak. Antalyaspor Kulübü Derneğinin bu örnek davranışı zor günlerde birlik ve beraberliğin güzel bir örneği oldu.