28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
corona virüsü

Aksu Belediyespor’un Covid-19 Önlemi

Türkiye’de ve dünyada hızla yayılması durdurulamayan corona virüsü covid-19 hergün yüzlerce insanın ölümüne yol açıyor. Alt solunum yolu ve akciğerlerde ciddi hasara yol açan covid-19 virüsü solunum yetmezliği sonucu ölüme sebep oluyor. Aşısı ve ilacının henüz bulunamamış olması covid 19’un bu kadar hızlı yayılmasına yol açıyor. Covid-19’un spor dünyasında da olumsuz etkileri oluyor ve bütün spor karşılaşmaları ve spor olayları ertelendi.

Antalya’da Aksu Belediye Spor Kulübü de sporcularının ve halkın sağlığını korumak için kulübün bütün sporcularına izin verdi. Aksu Belediye Spor Kulübü her branştaki, sporcularına izin verirken sporcularını evden çıkmamaları ve evde antrenman yapmaları konusunda uyardı.

‘’Panik Olmadan Tedbirlerimizi Alalım’’

Aksu Belediyespor Kulübü Başkanı Mehmet Selvi covid-19 önlemleri kapsamında antrenman sahalarını ve spor salonlarını dezenfekte ettiklerini anlatarak sağlığın her konudan üstün olduğunu söyledi. Mehmet Selvi uyarılara ve tedbirlere dikkat edilmesini vurgulayarak civid-19’un basite alınacak bir salgın olmadığını panik olmadan tedbirli davranılması gerektiğini ifade etti.

Mehmet Selvi futbol başta olmak üzere ligde başarılı sonuçlar aldıklarını şampiyonluk iddiasında olduklarını ama şu an önemli olanın covid-19 virüsünden kurtulmak olduğunu açıkladı.