1 Aralık 2023 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Wuhan

Antalya Takımlarından Evde Kal Mesajı

2019 yılının son günlerinde Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp dünyaya yayılan ve en son 11 Mart’ta ülkemizde de görülen corona virüsü covid-19 yayılmaya hız kesmeden devam ediyor. İtalya ve İspanya başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde her gün yüzlerce can alan covid-19 Amerika’da da hızla yayılıyor. Covid 19 virüsünün aşısının ve ilacının bulunamaması virüsün yayılma hızını ve ölü sayısını arttırmaktadır.

Temas ile bulaşan Covid-19 virüsünün yayılmasını engellemek için mecbur kalmadıkça evden çıkılmaması ve en güveni yerin ev olduğu söyleniyor. Antalyasporlu ve Aytemiz Alanyasporlu futbolcular da evden çıkılmaması konusunda farkındalık yaratmak için kısa videolar çekilerek evde kal mesajı verildi.

Antalyasporlu futbolcular evden çektiklerin videolarla kendilerinin de evde olduklarını ve virüsün bulaşmaması için herkesten evde kalmalarını istediler. Aytemiz Alanyasporlu futbolcular da Antalyasporlu futbolcular gibi kendilerinin evde olduklarını söyleyerek Antalyalı futbolseverlerden ve tüm ülkeden evden çıkmamalarını rica ettiler.

Evde Kal Etiketi

Antalyasporlu ve Aytemiz Alanyasporlu futbolcular çektikleri videoları evde kal etiketi ile hem kendi sosyal medya hesaplarında hem de kulüplerinin sosyal medya hesabından yayınladılar.