19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
turizm cenneti

Antalya’da Mavi Bayraklı Plaj Başarısı

Türkiye’de turizm cenneti olan Antalya’da mavi bayraklı plaj sayısı artıyor. Muratpaşa Belediyesi’ne bağlı olan 5 plaja mavi bayrak verildi. 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nda düzenlenen tören ile 5 plaj mavi bayrak sahibi oldu. Konserve Koyu, Mobil, İnciraltı, Erdal İnönü Kent Parkı ve Erenkuş plajları mavi bayraklarını teslim aldı.

TURÇEV Antalya İl Koordinatörü Lokman Atasoy’un da katıldığı Erenkuş Falez Plajı’nda düzenlenen törene Mustafa Kemal Atatürk’ün bu plaj için söylediği güzel ve anlamlı söz de dile getirildi. Lokman Atasoy Mustafa Kemal Atatürk’ün Erenkuş Falez Plajı ve Antalya için ‘’Hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir’’ sözünü hatırlattı.

‘’3 Plaj İçin Çalışıyoruz’’

Muratpaşa Belediye Başkanı Murat Uysal da mavi bayrak alan 5 plaj ile sahillerde kamu işletmeciliğinin öneminin de görüldüğünü anlattı. Murat Uysal plajların işletmeciliğinin belediyelerde olması ile herkesin bu plajlardan yararlanabileceğini ve plajların halk için olduğunu dile getirdi. Muratpaşa Belediye Başkanı 3 plajın daha mavi bayrak alması için çalıştıklarını ve bunu da başaracaklarına inandıklarını ifade etti.