28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
2020 yılı

Antalya Plajlarında Covid 19 Unutuldu

Corona virüsü 2020 yılı ilk aylarından itibaren Türkiye’de ve dünyada hızla yayılmaya başlamıştı. Aşısı ve ilacının henüz bulunamamış olması covid 19 sebebiyle hayatını kaybedenlerin artmasına neden oluyor. Mart, nisan ve mayıs ayları Türkiye’de sıkı corona virüs önlemleri ile devam ederken 1 Haziran itibariyle kontrollü olarak önlemler bırakılmaya başlandı.

Turizm cenneti Antalya’da ve Türkiye’de sahiller ile plajlar da 1 Haziran tarihinde açılmıştı. Sahillerin ve plajların açılması covid 19 öncesi zamandan farklıydı. Hayatın her alanında olduğu gibi sahiller ve plajlarda da covid 19 önlemlerinin uygulanması gerekiyor. Maske ve sosyal mesafe bu önlemlerin en önemli ve en hayat kurtarıcısı oluyor. Antalya’da Konyaaltı sahili ve plajı başta olmak üzere bu kurallara uyulmadığı da tespit ediliyor.

Yüksek Sıcaklık Maskeyi Taktırmıyor

Antalya’da hava sıcaklığının artması ile Antalya halkı deniz ve plajlara akın ettiler. Corona virüsünden korunmak için sosyal mesafe kurallarının sahilde ve denizde göz ardı edildiği de gözden kaçmadı. Denize girilmediği zamanlarda maske takılmasının gerekli olduğu Antalya plajlarında hava sıcaklığının da yüksek olması maske takmayı zorlaştırıyor.

Antalya dışındaki tatil beldelerindeki plaj ve sahillerde de sosyal mesafeye dikkat edilmiyor ve maske takılmıyor.